UEFA EURO 2016: Hyundai invită microbiştii în scuarul Teatrului de Operă şi Balet

Distribuie:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Au mai rămas zile numărate până la cel mai important eveniment sportiv al anului – campionatul European de fotbal UEFA EURO 2016. Cel de-al 15 campionat va avea loc de pe 10 iunie până pe 10 iulie în Franța.

13320491_826864767419404_2274025002345620673_o

Hyundai Tucson a transportat cupa „Henri Delaunay”, care a fost expusă într-o cutie special creată, poziționată în partea din spate a autovehiculului. O platformă electrică permite ridicarea sau coborarea vitrinei, atunci când autovehiculul se afla în mișcare sau staționează. În , fanii au avut ocazia de a se fotografia alături de trofeu și de a intra în posesia imaginilor, prin intermediul unei platforme special dezvoltate în acest scop.

fb-euro-2016-live-video-dolce-sport

Pentru prima dată la campionat vor juca 24 de echipe pentru care în turneul final a fost decis să se adauge două grupuri suplimentare a câte 4 echipe și încă o etapă a playoff-ului (1/8 final). Finala Campionatului European de Fotbal UEFA, este cea mai prestigioasă competiție de fotbal din Europa, care are loc o dată la patru ani.

romania-la-euro-2016

Se apropie luna fotbalului, luna în care fiecare seară fanii mai multor echipe vor sta cu sufletul la gură pentru a afla, care totuși va fi scorul meciului multașteptat.

Transmisiunea directă a meciurilor va avea loc în scuarul Teatrului de Operă și Balet

Deschiderea va fi pe data de 10 iunie, la ora 20:00

Orarul meciurilor care vor fi transmise în direct în scuarul Teatrului De Operă Și Balet.

euro-2016-franta-romania-program-clasamente-rezultate

Vineri, 10 iunie
ora 22:00 (St-Denis): Franţa – România – Grupa A

Sâmbătă, 11 iunie
ora 16:00 (Lens): Albania – Elveţia – Grupa A
ora 19:00 (Bordeaux): Ţara Galilor – Slovacia – Grupa B
ora 22:00 (Marseille): Anglia – Rusia – Grupa B

Duminică, 12 iunie
ora 16:00 (Paris): Turcia – Croaţia – Grupa D
ora 19:00 (Nice): Polonia – Irlanda de Nord – Grupa C
ora 22:00 (Lille): Germania – Ucraina – Grupa C

Luni, 13 iunie
ora 16:00 (Toulouse): Spania – Cehia – Grupa D
ora 19:00 (St-Denis): Irlanda – Suedia – Grupa E
ora 22:00 (Lyon): Belgia – Italia – Grupa E

Marţi, 14 iunie
ora 19:00 (Bordeaux): Austria – Ungaria – Grupa F
ora 22:00 (St-Etienne): Portugalia – Islanda – Grupa F

Miercuri, 15 iunie
ora 16:00 (Lille): Rusia – Slovacia – Grupa B
ora 19:00 (Paris): România – Elveţia – Grupa A
ora 22:00 (Marseille): Franţa -Albania – Grupa A

Joi, 16 iunie
ora 16:00 (Lens): Anglia – Ţara Galilor – Grupa B
ora 19:00 (Lyon): Ucraina – Irlanda de Nord – Grupa C
ora 22:00 (St-Denis): Germania -Polonia – Grupa C

Vineri, 17 iunie
ora 16:00 (Toulouse): Italia – Suedia – Grupa E
ora 19:00 (St-Etienne): Cehia – Croaţia – Grupa D
ora 22:00 (Nice): Spania – Turcia – Grupa D

Sâmbătă, 18 iunie
ora 16:00 (Bordeaux): Belgia – Irlanda – Grupa E
ora 19:00 (Marseille): Islanda – Ungaria – Grupa F
ora 22:00 (Paris): Portugalia – Austria – Grupa F

Duminică, 19 iunie
ora 22:00 (Lille): Elveţia – Franţa – Grupa A
ora 22:00 (Lyon): România – Albania – Grupa A

Luni, 20 iunie
ora 22:00 (St-Etienne): Slovacia – Anglia – Grupa B
ora 22:00 (Toulouse): Rusia – Ţara Galilor – Grupa B

Marţi, 21 iunie
ora 19:00 (Paris): Irlanda de Nord – Germania – Grupa C
ora 19:00 (Marseille): Ucraina – Polonia – Grupa C
ora 22:00 (Bordeaux): Croaţia – Spania – Grupa D
ora 22:00 (Lens): Cehia – Turcia – Grupa D

Miercuri, 22 iunie
ora 19:00 (Lyon): Ungaria – Portugalia – Grupa F
ora 19:00 (St-Denis): Islanda – Austria – Grupa F
ora 22:00 (Nice): Suedia – Belgia – Grupa E
ora 22:00 (Lille): Italia – Irlanda – Grupa E

Optimi de finală 
Sâmbătă, 25 iunie 
Meci 1: A2 — C2 (Stade Geoffroy-Guichard — Saint-Etienne, 16:00)
Meci 2: B1 — A/C/D3 (Parc des Princes — Paris, 19:00)
Meci 3: D1 — B/E/F3 (Stade Bollaert-Delelis — Lens, 22:00)

Duminică, 26 iunie 
Meci 4: A1 — C/D/E3 (Stade de Lyon — Lyon, 16:00)
Meci 5: C1 — A/B/F3 (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 19:00)
Meci 7: F1 — E2 (Stadium de Toulouse — Toulouse, 22:00)

Luni, 27 iunie 
Meci 6: E1 — D2 (Stade de France — Saint-Denis, 19:00)
Meci 8: B2 — F2 (Stade de Nice — Nisa, 22:00)

Sferturi de finală 
Joi, 30 iunie
1: Meci 1 — Meci 2 (Stade Velodrome — Marsilia, 22:00)

Vineri, 1 iulie 
2: Meci 3 — Meci Match 4 (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 22:00)

Sâmbătă, 2 iulie 
3: Meci 5 — Meci 6 (Stade de Bordeaux — Bordeaux, 22:00)

Duminică, 3 iulie
4: Meci 7 — Meci 8 (Stade de France — Saint-Denis, 22:00)

Semifinale
Miercuri, 6 iulie
1: sfert 1 — sfert 2 (Stade de Lyon — Lyon, 22:00)

Joi, 7 iulie 
2: sfert 3 — sfert 4 (Stade Velodrome — Marsilia, 22:00)

Finala 
Duminică, 10 iulie 
semifinala 1 — semifinala 2 (Stade de France — Saint-Denis, 22:00)

P.


Distribuie:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

You may also like...

изделия из камня

Метандиенон

аванафил цена украина